pepe88

Pivo hydratuje nebo dehydruje organizmus?

No jestli je to ideální volba jak doplnit tekutiny.

Poznámka
Existuje sloveso dehydrovat i dehydratovat. Upřednostňuje se dehydrovat – dehydrovaný.

Hydratovat = provést hydrataci.

Ale při nedostatku vody v organismu, tj. dehydrataci, musíme dát člověku napít, doplnit vodu, zavodnit, "zahydrovat“, a tím proběhne hydratace.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dehydrovany-x-dehydratovany

Nejlepší odpověď
Drap

Hydratuje. Ovšem doplňovat tekutiny pouze pivem neni ta nejlepší volba.

Další odpovědi
da ny

No, od 3. půllitru je člověk už jen průtoková trubka, k hydrataci už nedochází. Spíše k devastaci ledvin (nadměrné množství tekutin), jater a mozku (člověk se na čas stane připitomnělým zvířátkem).
Pokud pracujete u vysoké pece a dole v dole, to je jiná kapitola.
😁

jáára

Rozhodně ano. Minimálně 6 litrů. Jsem nějakej dehydrovanej, tak zdar.

Kepler

Jedná se o výrazně zavodňující nápoj, tedy hydratuje. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pivo
Opak by byl „dehydratuje“, nikoliv „dehydruje“.

gecco

Jak kdy a jak kde… A jak koho…
😉
Když jsem dělal foukače skla, za směnu tak 8 – 10 lahví 7° padlo – a to nebyl čas
(ani potřeba) si ´odskočit´…
___
Včil sedím na zahrádce, piju páté – a mám pocit, že to (tu) ještě chvíli vydržím…
😉

Jakub Tlapal

Pivo dehydratuje. Stejně tak jako káva. Jaký by byl ale bez toho život 😁 . Já vypiju denně 3 malé kávy a dám si jedno nebo dvě nepasterizované konopné pivo . To jsem si hodně oblíbil a klasické pivo, které jsem pil dřív, už si moc nedávám. Radši si jich dám míň, ale takové, které mi fakt chutná. Za každou kávu nebo pivo vypiju půl litru vody, abych doplnil do těla vodu.

annas

Ad Kepler,

tvar dehydruje je správně.

Kepler

Vím, že se používá i tento tvar a podle SSJČ je správný, ale podle mně to není v pořádku slovotvorně, takových výrazů Slovník připouští více, je příliš benevolentní. Nejedná se o vodík, ale o vodu.
Proto hydratovaný – antonymum dehydratovaný.

annas

Dehydratace
Slovo je uměle vytvořené de- a ř. hýdōr ‘voda’. Takže „t“ není nutné.

Proč vodík? Nikde o něm není zmínka.
vodík, vodíkový. Utvořeno Preslem od  :voda podle nlat. hydrogenium, něm. Wasserstoff (při jeho hoření vzniká voda). "

J. Rejzek: Etymologický slovník