mosoj

Písečná bouře v Německu !

Také zcela běžný úkaz ?
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/230253-nemecko-zasahla-pisecna-boure-zahynulo-pet-lidi.html

Nejlepší odpověď
stana73

Teď jsem na to taky koukala :( .I u nás to včera foukalo jak blázen.Nebo jak sem lítá písek ze Sahary,to je mazec.Za tohle stejně může civilizace a devastace přírody a narušování přirozeného prostředí.

Další odpovědi
kunnakunna

Příčinou hromadné havárie byla zřejmě neobvykle intenzivní písečná bouře. Prudký vítr trvající od rána zdvihl v písčité přímořské krajině jemný písek z polí, ještě nezarostlých vegetací, a ve vírech ho nesl přes dálnici. Viditelnost na vozovce v důsledku toho klesla pod deset metrů. Vozidla, jejichž řidiči nepřizpůsobili rychlost špatné viditelnosti, pak zřejmě narazila do těch, která rychlost snížila.

Meteorologové nepovažují větrné bouře ženoucí písek v baltském přímoří za nic mimořádného. Zaznamenali zde vichřice o rychlosti až 117 kilometrů za hodinu, dnešní měla rychlost jen do 96 kilometrů za hodinu. Zvláštní na nynější bouři je jen to, že zasáhla neobvykle hluboko do vnitrozemí, asi 20 kilometrů od pobřeží.

Páteční vichřice způsobila dopravní nehody i jinde na pobřeží Baltu, u Stresowa strhla ze silnice auto s přívěsem a dva lidé se zranili. V řadě míst byly na silnicích vyvrácené stromy, na ostrově Usedom padlý strom přerušil vedení vysokého napětí.