Píše se velké nebo malé písmeno ve spojení „SLUNEČNÍ SOUSTAVA“?

Když napíšu uprostřed věty „SLUNEČNÍ SOUSTAVA“, píše se malé nebo velké S?

Nejlepší odpověď
Luciefie

obě s jsou malá… ve slově Slunce se píše velké S, ale v přídavných jménech od toho odvozených se píší malé písmena, proto sluneční s malým s…to stejné je i třeba například Praha..pražský, Vánoce…vánoční..

Další odpovědi
JayDee446

Ve spojení „sluneční soustava“ se píší malá „s“.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slu­ne%C4%8Dn%C3%AD_sou­stava