novaklen

Pijete někdo mořskou vodu?

Zkoušeli jste někdo pít mořskou vodu? Mám na mysli balenou, třeba něco takového: https://www.bo­hemar.cz/ Podle toho co jsem četla by to pro lidský organismus mělo mít spoustu pozitivních účinků, myslíte, že je to opravdu tak?

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyčuránkové opravdu už neví, jak zbohatnout. Je to totéž, jako s mořskou nebo „himálajskou“ solí. Pít jen mořskou vodu nevyhnutelně míří k smrti. Už jen nadměrný příjem sodíku dělá velké potíže vč. hypertenze. Dá se použít leda tak k vaření (vodu nemusíme solit), i tak by to bylo přesolené. Proč si ale solit mořem, když s tou obyčejnou solí kamennou to mám za 1/100 ceny? Už jen zbývá, aby se tatranský vzduch plnil do tlakových lahví a nabízel se jako levnější alternativa klimatických lázní. A to prosím jen za 1/2 ceny! Lidská blbost nezná mezí a pořád se na tom dá vydělat. Bohužel.

Další odpovědi
aliendrone

Prozradím ti PŘÍSNĚ TAJNOU recepturu, známou již od počátků civilizace, předávanou mezi vrcholně zasvěcenými, jejíž účinnost je TAK VELIKÁ, že je ji dnes zakázáno využívat, protože by pohřbila jak klasickou medicínu, tak všelijaká homeopatika i voodoo praktiky. Kdepak „mořská voda“, to je úplně nanic. :)

Tím tajemstvím je obyčejný BIČ, který v kombinaci s jeho důsledným využíváním dokáže doslova ZÁZRAKY! Mnohé nemocné vyléčí již první léčebnou kůrou, duševně choré RYCHLE naučí bytře myslet, spousty invalidů zčista jasna dokáží chodit i BĚHAT a kvantům na smrt nemocných vrátí chuť do aktivního života. ;) :D :D

Navíc je to ekologicky bezzátěžové (žádné hormony či antibiotika v odpadních vodách), totálně bezemisní a především LACINÉ. Zkus to, uvidíš, že proti tomu je nějaká mořská voda úplně bez efektu. ;) :D :D

Edison

Tady zase někdo čte bulvár…

Mc Merkurion

… tady už někomu nestačí dávat reklamní příspěvky do diskuzí ke starým otázkám( https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-v-praze-na-kvalitni-osetreni-pleti#discussion ; https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-rady-gelove-nehty#discussion …) co ???

Michal47

Kdysi jsem na Nově viděl reportáž o ženě z Litvy, která nejprve usušila a pak jedla sůl. Uváděla, že to prospívá jejímu zažívání. Nevím, jaké byly její další osudy, ale vypadala celkem zdravě a vitálně. Oproti tomuto jejímu počínání je pití mořské vody úplná maličkost…

Naproti tomu se však první velvyslankyně USA v Československu Shirley Temple-Blacková v jednom pořadu o vaření zmínila o škodlivém vlivu soli na játra a ledviny…

JohnnyH

pockaj, nie je pravda, ze morska voda je pre ludske telo toxicka? napriklad macky maju tak silne oblicky, ze im neublizi pitie morskej vody, ale ludi to moze zabit, opravte ma, ak sa mylim

novaklen

Díky za reakce. Jojo, já si taky dřív myslela, že mořská voda je pro tělo škodlivá. Pokud to ale chápu správně, tak tato je filtrovaná. Jak přesně to dělají mají popsáno tady: https://www.bo­hemar.cz/odkud-morskou-vodu-ziskavame/