zjentek

Pije slůně z cecíku chobotem?

Zvířata- sloni!

Nejlepší odpověď
cochee

Ne, slůně saje z matčina vemene přímo tlamou.

Další odpovědi
Kepler

Tak teď jsi mě nachytal. U nás je málo slonů, takže jsem si ještě nevšim. Ale možná že by ten chobot mohl sloužit podobně jako to dojící zařízení pro krávy (?)

Emefej

Ne, žádný savec nepije nosem.

anonym

Slon je je savec z řádu chobotnatců. Má tedy potřeby sát z cecíku? Teoreticky ano. Bez toho by pak asi brzy zkolaboval. Možná se některé slůňata toho nejtvrdšího zrna obejdou i bez cecíků, ale vyrostou z nich pak opravdový sloni nebo se takový sloni, kteří odmítnou sát z cecíku raději odhodlají skočit do moře kde se transformují do chobotnic?

dubraro

Malé slůně má chobot ještě krátký a neumí jej dobře používat. Ale sací reflex má stejně jako všechna ostatní mláďata.
Ostatně ani dospělý slon chobotem nepije. Nasaje do něj vodu a stříkne si ji do tlamy.

zjentek

Founde, na odpověď jdeš moc filozoficky, takhle na to nepřijdeme.

anonym

Odpověď taky přesně ještě nevím, ale zkusím o tom přemýšlet ve spánku a třeba na to příjdu. GN! ;)

zjentek

Keplere, to byla spíš vzdělávací otázka. Já odpověď znám, promiň ;)

zjentek

…úplně tě vidím, jak sis nabryndal Bejlíz do klína, když sis řek „tyvoe, slon nepije chobotem!!!“ ;)

Kepler

Já jsem odpověď taky znal. Ale sranda musí byť, ni?

zjentek

No nevím, no… já se ale bavím dobře ;)