Peníze zpět od SkyEurope?

Mám koupeny 2 letenky od SkyEurope do Athén. Je mně jasný, že s nimi teď po bankrotu nikam nepoletím. Mám šanci, že alespoň část peněz za letenky dostanu zpět nebo jsem přišel o celou cenu letenek?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Patrně jste o cenu letenek přišel.

Automaticky Vám peníze za letenky vráceny nebudou, pokud se obrátíte na soud (což se vzhledem k ceně letenek asi ani nevyplatí), dostanou patrně přednost větší věřitelé.
Doplňuji:
Pokud byla Vaše letenka platební kartou, můžete však zkusit reklamaci dle článku:

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/177865-banky-uz-resi-jak-vracet-klientum-skyeurope-penize.html

Další odpovědi
alenka901

Platbu za nevyužité letenky je možné reklamovat, vrácení peněz je ale nejisté
Kolem reklamací ale panují zmatky. Například Komerční banka vyzývá své klienty, kteří si letenku nekoupili přímo od SkyEurope, aby nejprve kontaktovali společnost, která jim je prodala. Firma Student Agency, jež patřila mezi největší prodejce letů zkrachovalých aerolinek, je naopak s žádostí o vrácení peněz žene do banky.

„Pokud není možné obchodníka kontaktovat nebo s ním obchodník nekomunikuje, může se (klient) obrátit na vydavatele platební karty, kterou úhradu provedl,“ uvedla mluvčí banky Monika Klucová.

Banky zatím nedokážou odhadnout, do jaké míry budou reklamační řízení úspěšná. Pochybnosti mají odborníci.
Další možností, jak o peníze bojovat, je přihlásit se do konkurzního řízení nebo se obrátit na soud. I zde jsou ale šance na úspěch mizivé, aerolinky totiž nemají žádný majetek. Při konkurzu navíc dostanou přednost větší věřitelé. Aerolinky dluží hlavně dodavatelům a mzdy zaměstnancům. Firma nebyla pojištěna proti úpadku, protože toto pojištění u nás zatím není povinné.

pepee32

jedině soudní cestou…