nikolka-101

Peníze peníze za vodu plyn eliktriku proč je to tak drahé?

Nejlepší odpověď
baghira

Protože takové jsou náklady na výrobu a distribuci. A především proto, že při takové ceně je optimální zisk (při nižší by se snížily příjmy, při vyšší by se snížila spotřeba).

lexx: Představa, že rozhodující položkou v nákladech jsou platy managementu, je velmi hloupá, primitivní, řekl bych snad až komunistická.

Další odpovědi
anonym

K odpovědi od baghira, k níž se připojuji, bych snad jen dodal, že se zde promítají i tržní vlivy včetně nákupních cen elektřiny na burze, kde se tyto obchody realizují. Časté oponence dodavatelů médií uvádějí, že oproti zemím EU, máme relativně stále ještě nižší ceny.
Ad lexx – odpovědi mají být věcné, reálné, správné a pravdivé. Zavádějící a populistické jen blamují tazatele. Ostatně v diskuzi se ti dostalo dostatečné reakce. Náhodný palec ještě ani zdaleka nemusí dávat za pravdu tvé spekulaci.

lexx

Protože direktor, náměstkové, manažeři a další svoloč nosí domů šesticiferné platy. například (ale nejenom) proto.

(prosím pana Baghiru aby se laskavě zdržel jízlivých komentářů a nechutných invektiv, ani já nekomentuji jeho názory s kterými namnoze nesouhlasím. děkuji.)

baghira

lexx: Uvádění nesmyslných odpovědí je porušení kodexu a je proto správné na ně upozornit.