prezdivkomat

Paypal a peníze ze Slovenska – umožňuje český účet Paypal „přijímat“ peníze ze Slovenska?

Dobrý den,

hraji určitou on-line strategickou hru a v té hře lze dokonce „vyhrát“ „skutečné“ peníze …

Tuto hru hraji tzv. „na slovenském“ serveru …

Vše je ve slovenštině, ale to mi nevadí … slovensky se „domluvím“ …

Hraji tuto hru z České republiky … tedy „ovládám“ hru a „nacházím“ se při tom „na území ČR“ …

Tato hra „to podle mne ví“ a podle mne to i „nezakazuje“ tedy umožňuje … (kontrolují IP adresy …)

Z této hry lze tzv. „vyvést“ neboli „vybrat“ (vytáhnout) „skutečné“ peníze …

Lze to pouze a jen na účet Paypal …

Mám tedy účet Paypal … a jak jinak mám ho „registrovaný“ z České republiky … mám trv. bydliště „v ČR“ …

Tedy žádný podvod a pod. … Jsem „občanem“ ČR a mám tedy legální, oficiální účet u Paypal …

V uvedené hře jsem „získal“ podle „pravidel“ této hry „skutečné peníze“, které jsou ovšem stále „uloženy“ na jakémsi účtu této hry …

Jak jsem uvedl tyto peníze lze „vybrat“ neboli z této hry „odeslat“ na účet Paypal …

Dovoluje současná právní úprava Paypal(u) možnost „z onoho slovenského serveru odeslat získané peníze na český paypal účet?“ …

Odpovědi
cochee

Jasněže umožňuje, stejně jako umožní britskému prodejci na eBay přijmout peníze od třeba Brazilce, který si od něj koupí nabízené zboží. To je totiž principem PayPalu, který je mimochodem jen jeden, takže neexistuje český PP, slovenský PP, americký PP a tak dále. Lehké, rychlé, anonymní a bez zbytečných mezinárodních bankovních poplatků.

no107064

Nevím jestli to správně chápu, ale posílání peněz přes paypal je právě i z tohoto důvodu aby to bylo jednoduší, bankovní převod do cizí země je je složitější oproti vnitrostátnímu převodu a u paypalu je to jedno jestli vnitro nebo ven, já nedávno posílal peníze do ruska a úplně jednoduché, jen jsem vybral měnu, částku a poslal a paypal účet.