kurec

Patří do kultury i jazyk?

Nejlepší odpověď
annas

Dokonce existuje tzv. jazyková kultura, která pečuje o jazyk, pravopisnou normu a její kodifikace. Týká se jazykovědců.

Nejen v souladu s jazykovou kulturou , by měli mluvčí i pisatelé rozlišovat, zda mluví v soukromí, nebo veřejně, případně jako řečník apod. .

Tedy, zda používají obecnou češtinu, nářeční, hovorovou češtinu či neutrální spisovnou.

Z toho plyne, že v soukromém vyjadřování , je jazyková kultura individuálním projevem jedince a pečuje (měl by) pečovat o ni sám jako uživatel jazyka. Týká se to třeba nevhodného užívání vulgarismů, urážek, osočování atd. .

Další odpovědi
NoFear

Samozřejmě patří. Vše, co souvisí s člověkem a společností na daném místě a čase. Vše, co si lze osvojit (s čím se člověk nerodí).
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Kultura#Kul­tura_v_%C5%A1i­r%C5%A1%C3%AD­m_v%C3%BDznamu

zjentek

No tak jistě, jazyk PŘEDEVŠÍM! To přece vidíme, když někdo ve společnosti otevře tu „mordu“! Přece některé výtečníky po jejím následným zavření už kolikrát ANI MÓDA nezachrání, přestože ta už je značným/hlubokým ukazatelem kultury! (; (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Školníšprtka

Ano,patří.