panenka

Paragraf na dítě

Dobrý večer obracím se tu na vás o prosbu.Před chvílí mě volala má sestra že její děti mají teplotu mají hnisavou angínu ona musí celý týden do škole (kurzu)a tak se domluvila s manželem že tedy zůstane celý týden doma.Napsali tedy zaměstnavately,že manžel zůstane skrz děti doma záhy jím prý zvoníl telefon a že manželův zaměstnavatel začál vyhrožovat že když nepřijde napíše mu áčko nahlásí to u soudu dá mu k náhradě fušku která mu nevyjde.Já jsem se začala smát uklidnila jsem svou sestru a švagra s tím,že když si zítra zajdou k lékaři tá jim vystaví paragraf ten se odevzdá zaměstnavately a bude mít klid i když mám manžela který podniká moc do tychto zákonů nevidím poradíte ?podle mě ten zaměstnavatel je zastrašuje a to jsem jim i řekla
Doplňuji:
Ona si dělá přes pracák kurz kadeřnický jami kam musí chodit .
Já jsem jí na to odpověděla že ona ten kurz má zaplacený navštěvovat ho musí a děti sama doma mět nemůže řekla jsem jí,že pokud bude chtít tak až na kurzu skončí ráda s ní za tým zaměstnavatelem zajdu a pěkně mu to nandám.

Nejlepší odpověď
Hykam

Ano zastrašuje, na paragraf má nárok kterýkoliv z rodičů.

Další odpovědi
anonym

Panenko,paragraf si může vzít otec dětí v pohodě,jen si nejsem jistá,pokud není sestra na MD,jak to je.Jinak může zaměstnavali oznámit,že s dětmi zůstává doma on.
Doplňuji:
Myslím,že by si to zasloužil!

Deli

Pokud otec dítěte žije s dítětem ve společné domácnosti, samozřejmě má nárok na ošetřovné a to na 9 kalendářních dnů.
Pokud ale jde o dítě, s kterým je matka na MD, musela by prokázat, že se o dítě nemůže sama starat (například je také nemocná). To zas Vaše sestra nemůže, když chodí na ty kurzy. Nevím, zda by jí nějaké potvrzení o nutnosti navštěvovat kurz vystavil ÚP…
Pokud je ale jedno z dětí starší 3 let, může otec čerpat ošetřovné na něj (matka je přeci na MD s mladším). Tato varianta odpovídá našim zákonům a zaměstnavatel bohužel může jen trapně vyhrožovat.