amelie95

Pár otázeček ohledně aktivity

Na tohle se mě pořád ptá kamarádka:
Co se přesněji posiluje skákáním přes švihadlo?
Jak dělají někteří lidé, že hubnou a sportují, aby měli postavu takovou jako modelky, aniž by jim narůstalo svalstvo?
Jaký sport je nejvhodnější na rýsování sval na nohou a břiše? Nechci aby se mi svaly zvětšovaly.Jen je chci vyrýsovat( vypracovat svaly). Asi nechápete jakou mám představu- nechci aby mi svalstvo narůstalo, ale chci aby se mi jenom vyrýsovalo svalstvo na nohách- chci aby se mi tam vyrýsovala jakkdyby ta čára po vnější straně lýtka a z vnitřní strany aby tam byl ten „obdelníček“..Nevím jak se to nazývá, tak jsem to zkusila nějak popsat.
Jak zpevnit břicho, aby se tam trochu vytvořily ty kostičky.
Díky moc.
Doplňuji:
A jestli mi tady budete nadávat, co je to za otázky..tak to zajímá kamarádku.Nevím co jí mám odpovědět a ptala se, jestli se to nedá někde zjistit. Tak se ptám tady.Dík

Nejlepší odpověď
ReHu

Svaly se moc nezvětšují, ale zpevňují – vyrýsují, pokud při posilování máš minimální zátěž, ale zase o to víckrát opakování cviků provádíš.
Na které svaly na nohou a břiše myslíš?
To je na dloooouiuuhé vysvětování.
Možná by bylo dobré, kdyby tvá kamarádka šla do posilovny a zaplatila si pár hodin osobníhoi trenéra. Ten jí vše vysvětlí, ukáže i řekne které cviky jsou pro ni nejlepší.
A také dohlédne na správné provedení. Aby si ještě neublížila. I to se může stát.

Další odpovědi
SeptikB

Funguje to asi takhle: někde v těle (např. břicho, nohy) máš hmotu, kde jsou svaly a tuk a podobné věci. Když cvičíš, svaly se vyrýsují a tuk částečně zmizí a částečně se promění ve svaly. Aby se svaly zvětšovaly, musíš do děla dodat nějaké proteiny, které vytvoří novou svalovou hmotu. Jinými slovy – když máš průměrnou postavu a začneš cvičit, neboj se, že z tebe bude nabušený kulturista, co má metrový obvod bicepsů. Hodně lidí má problém s tím, že když cvičí, svaly se pouze vyrýsují, ale nemohou je zvětšit. Naproti tomu „dobře živení lidé“ mají více hmoty, kterou cvičením přemění na svaly, mají je tedy větší. S konkrétními cviky ti tady určitě ještě někdo poradí 😉

venkovan

Svaly jsou potvory. Aby rostly, musí dostat potravu. Aby se rýsovaly, musí dostat přiměřenou zátěž.
Takže správné cvičení a správné jidlo a správné množství jídla.
Z internetu nic nevykoumáš – jak už je napsáno, je potřeba specialista odborník, který sestaví individuální jídelníček a trénink.
Mimochodem – do ukončení vývoje těla bych to s amatérskou dietou moc nepřeháněl.
A ještě drobnost -jaké modelky jsou tvým vzorem?
Ty co po nich touží studenti medicíny, protože mají pro studium kostry člověka živý model?

jmhad

sex-a to už je známo od nepaměti