HZK

Oznámí mi chytré hodinky zprávu na WhatsAppu, pakliže ho nemají?

Pokud si pořídím hodinky bez wifi, pouze se synchronizací přes BT, ukáží mi zprávu z WhatsAppu, když ho sami nemají?

Možná jsem to špatně specifikoval. Hodinky nemají wifi, mají pouze BT a nepodporují what´s. Jsou z Alli za 1500,–. Takže pokud mě nedokáží notifikovat zprávu z telefonu, ať už z jakékoli aplikace, budou mi k ničemu.

Odpovědi
aliendrone

To záleží na tom, jestli to umí. Některé „chytré hodinky“ nezvládnu pořádně ani notifikaci zpráv, natož jejich zobrazení, v tomhle je třeba být dvojnásob opatrný! Doporučuji pídit se po informacích od výrobce a především NESPOLÉHAT na informace prodejců či recenzí (často komerčně honorovaných)!

Už od dob, kdy telefony byly vybaveny bezdrátově pouze infraporty každý prodejce nezapomněl zmínit jejich přítomnost, ale nikdy se neobtěžoval ujasnit, že často takový infraport NEBYL plnohodnotným datovým infraportem, nýbrž si dokázal pouze „vyměnit vizitku“ se stejným telefonem, popřípadě s telefonem téže značky! O nějaké plnohodnotné bezdrátové komunikaci s notebookem nemohla být řeč ani ve snu! Tak BACHA!!

anonym

Mohu se vyjádřit pouze k jednomu konkrétnímu modelu takových hodinek čistě jen s podporou BT a bez vlastních aplikací, bez vlastního OS. Tím typem je Xiaomi Mi Band 3 nebo 4. Oboje jsem aktivně využíval a vím že umí notifikovat jakékoliv příchozí zprávy z jakékoliv aplikace POKUD to v aplikaci MI FIT nebo v aplikaci „Tools & Mi Band“ aktivujete. Implicitně je tato možnost vypnutá a je třeba zaškrtnout v nastavení konkrétní aplikace ze kterých mají být notifikace přeposílány na hodinky. Pak to funguje skutečně výborně. Aplikace Tools & Mi Band navíc umožňuje z notifikací odebírat diakritiku („š“ bude nahrazeno za „s“ atp.) díky čemuž je zpráva na malém displeji hodinek lépe čitelná a to i na variantách které vůbec neumí zobrazovat české znaky s diakritikou.

U ostatních modelů pochopitelně nemohu sloužit, protože co výrobce, to jiná obslužná aplikace předávající notifikace a jejich kvalita se může výrobce od výrobce lišit naprosto zásadním způsobem. Nedivil bych se kdyby se našli i tací výrobci od kterých bude jejich obslužná aplikace prakticky nepoužitelná a po spuštění jen spadne, mám z doslechu informace, že u méně známých čínských výrobců než třeba xiaomi či huawei to není nic neobvyklého.