Ovlivnuji penize spokojenost. ? -iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Peníze nejsou až tak důležité,ale bez nich to nejde.

Další odpovědi
annas

Peníze – všichni a všude je chtějí. Zadarmo nám nikdo nic nedá…

Je samozřejmé, že při dostatku peněz hmotně nestrádáte, ale štěstí či spokojenost peníze určitě nepřinesou… Mnohdy právě naopak …

Říká se, že peníze jsou největším prokletím člověka …

Ponytail

Asi by se „slušelo“ říct ne, ale já říkám ano. Do určité míry.

anonym

U mne jsou peníze až na prvním místě.Bez nich to prostě nejde!

hanny 2

U mně ANO.

quentos

jasně, máte to s nimi jako s masturbací – ke spokojenosti je potřebují všichni, ale nikdo vám to nepřizná.

Alesh

V dnešní době u naprosté většiny lidí tomu tak nepochybně je. Kdo tvrdí, že ne, téměř jistě kecá. Výjimkou jsou jen opravdu velmi málo: osoby žijící a hospodařící někde na samotách bez civilizačních výdobytků, extrémně věřící lidé a blázni. 🙂

wiera

V9m určitě, že jejich absence ovlivňuje nespokojennost

eLx

Jestli ovlivňují? Ano. Jak? To záleží, jak daný člověk dokáže zvládat chudobu/bohatství. Masaryk kdysi napsal práci, ve které se zmínil, že větší počet sebevražd je v rozvinutých, bohatých zemích, jako jsou většina evropských. Naopak v chudých, rozvojových je sebevražd minimum. Zvláštní, že? Nemáme-li existenciální starosti, začneme být sebedestruktivní. Na druhou stranu, jsou boháči, co dělají něco pro lidi – třeba teď jsem viděl pár videí o Karlu Janečkovi (tj. ten, co vytvořil podporimevas.cz) a ten očividně prachy duševně zvládá a ještě pomáhá. :)

petka

Určitě ovlivňují – když jich je málo,člověk není spokojený,protože nemá to,co by chtěl nebo potřeboval. Ale rozhodně u mě nejsou peníze na prvním místě – je to dost otřepené,ale zdraví je opravdu to,co člověk nejvíc k životu potřebuje!Vím z vlastní zkušenosti,že když mi není dobře,ke spokojenosti mi pomůže jedině být zase zdravá.

salsa verde

Každopádně ano.

anonym

poníze jsou jen pár papírků a troška kovu s potiskem, sami o sobě nic neznamenají, ale bez peněz bychom si asi nemohli dobřát takové stravování, jako máme teď a hladový člověk určitě neni spokojený ;D nebo exekutor před dveřmi taky neni zrovna to nejlepší na spokojenost

fenzo

Peníze jsou rozhraním mezi tím co chceme my a tím co chtějí ostatní :)…Pokud máme něco, co chtějí ostatní, je větší šance, že dostaneme to, co chceme my a to může ovlivnit naší spokojenost :)

dudu

Peníze negarantují štěstí, ale mohou poskytnout svobodu.

zenda

Ano, Ano, Ano – a to každého z nás. Kdo říká, že NE – lže …