ratava

Ovlivňuje nějak chuť piva vzdálenost sudu/tanku k pípě…?

A je nějaká vzdálenost, která je považována za „tak akorát“?

Nejlepší odpověď
panxnotdead

Trubky musí být hlavně čistě, pak už je to jedno

Další odpovědi
anonym

Může a nemusí – podle výtoče.
…„tak akorát“… – není, čím méně, tím lépe. Pivo v sudu (tanku) má mikroklima, o které v trubkách přijde – takže čím méně času zabere transport piva ze sudu do krýglu (štucu), tím lépe.

Jsemtady

Cim mene, tom lepe, hlavne se ti kratsi budou lil cistit a to jestli jsou to poradne a ciste trubky uz tu chut ovlivni.

elektrikář

Záleží na teplotě okolí položených trubek. Jinak na kvalitním čištění trubek.Kvalitě skladovacích prostor.