Avatar uživatele
anonym

Otec mi chce dát jeden ze svých pozemku připravené k výstavbě rod.domku.Dotaz zní,zda nato stačí darovací smlouva

a zda se platí z toho nějaká dan,když je to z otce na syna..děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? nabubindes před 4012 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
nabubindes

ano stačí, nutno zaplatit za převod 4% z odhadu ceny nemovitosti, bez toho to nejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

ANO stačí darovací smlouva, ale je nutné učinit návrh na vklad do katastru nemovitostí. S detaily vám poradí u notáře, kde si musíte nechat ověřit podpisy na jedne z mnoha kopií této smlouvy.

ALE pozor od darovací daně jste OSVOBOZENI.

(§ 19/3 zákona č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí - viz zdroj)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trojdan/cast 2.aspx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony