Otázka pro žáky základních škol.

Jaká délka uhlopříčky bude,když je známo,že rozměry plochy jsou 500/300 cm ?!
Doplňuji:
A hele,otázka se vrátila! Nepoškozená,ne­poskvrněná!Ad­mine díky!

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud to dobře chápu, tak máš na mysli obdélník a úhlopříčka se určí buď pythagorovou větou nebo by to šlo goniometrickými funkcemi, ale musíš si nejříve pomocí sin, cos, tan, cotg zjistit úhel.

pythagorovkou to je odmocnina (5002 + 3002) a to je 583 cm

použji funkci tan –1 (300/500) to je 31°
použiju cos a odvození neznámé ze vzorce vznikne 500/cos 31°a vyjde 583 cm

Další odpovědi
iceT

Ale zmizela jiná…
Doplňuji:
Já to risknu,i když matetika není moje silná stránka,jo?Je to 600?A raději nechtěj vědět,jak jsem k tomu číslu došla…

anonym

Nejsem již žačkou základní školy, tak vážně odpověď neznám.

annas

Ad barbakan, před dvěma dny zmizely 2 otázky od uživatele vojcek. Vložil jednu. Odpověděla jsem. Pak 2 další. Vypadalo to, že se otázky opakují, ale ten, kdo mazal, byl nepozorný.

Reagovala jsem, ale zbytečně.

bolak

Michal Kole: máš to dobře, pašák!

iceT: tys byla taky hodně blízko ;)

barbakan: a ty se styď! zasloužil bys odmocnit!

∜(barbakan)

iceT

já jsem si to totiž změřila na pravítku,přidala jsem nuly a zbytek zaokrouhlila…

bolak

tak to seš taky šikula

manon

bolak, iceT: :D

anonym

Michale,proboha,já nic s tvé odpovědi nepoužiju,mě stačí výsledek. Já měl z matiky ,až se to stydím napsat. Jinak díky tobě můžu položit ztracené bednění,aniž bych se sekl.

bolak

dvojku?

anonym

hmmm,ne,ale výplatu si dokáži spočítat.

anonym

No jo,asi je chyba v systému!

iceT

no jo,no,nejspíš…