WeeBear

Vycházení z 8. ročníku ZŠ, jak je to možné?

Bohužel jsem nenašla žádný článek na internetu, tak se zeptám tady. Proč lze v některých případech ukončit základní školu už osmým ročníkem? Bavila jsem se nedávno s kamarádkou a od nich ze základky končily osmým ročníkem asi čtyři holky a odešly studovat kadeřnici. Jak je to ale možné? Jde to pouze, když chce dotyčný odejít na učební obor, nebo to lze i když se přihlásí na obor s maturitou? Případně, dělá nějaké rozdílové zkoušky, či tak?

Omlouvám se, pokud jsem otázky napsala nějak nesrozumitelně, ale opravdu tomu nerozumím.. Pokud by byl někdo úspěšnější a našel článek na netu, tak mi tady prosím nechte odkaz.
Děkuji za každou odpověď.
Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi, už tomu rozumím.. Ještě jednou děkuji moc. 🙂

Nejlepší odpověď
kropitko

Já tedy tomu taky nějak nerozumím, ale samozřejmě, žák může vyjít z osmé třídě za předpokladu, že má splněnou povinnou školní docházku, což v tomto případě je 9 let, toho žák docílí tím, že během plnění školní docházky aspoň jednou propadne. Ale že by ho pak vzali bez problémů na takový učební obor jak zmiňujete to dost pochybuji. Jelikož tam chtějí potvrzení o zdárném dokončení základního vzdělání.

No já než to dosmolím, tak už někdo odpověděl, tak jsem aspoň ráda, že to tak nevidím sama.

Další odpovědi
Lucy

Povinná školní docházka je sice 9 let, ale to neznamená že se žák musí dostat až do 9. třídy. Chodím do osmé třídy a koncem minulého školního roku se s námi rozloučila jedna spolužačka, která si už svých 9 let dochodila. Na základce je možné propadnout „pouze“ 2×, jednou na prvním stupni a pak až na druhém. Například když propadnete ve 4. třídě a opakujete rok a opět máte na vysvětšení nedostatečnou, jdete s kulí do dalšího ročníku, ale takovéhle děti většinou stejně přestoupí na zvláštní školu.

Pokud žák tedy propadne 2×, může odejít dokonce už ze sedmičky, ale má právo dodělat si ještě další ročníky.

bbk

Odchod z osmé třídy je možný pokud ten člověk propadne,jiný důvod neznám.A na maturitní obor se nejspíše hlásit nejde.

Kamil Kretek

žák může ukončit školní docházku ale také nemusí je to pro něho výhodnější kdyby chtěl pokračovat v jakémkoli studiu