pusinka50

Otázka pro lidi středního věku. Chodíte na pravidelné lékařské prohlídky?

Myslím ty zdarma, které máte pojišťovnou hrazené..... Čili 1× ročně návštěva zubaře, gynekologické prohlídky žen 1× ročně, po „padesátce“ 1× za 4 roky natočení EKG a vyšetření na hladinu cukru v krvi u praktického lékaře, okultní krvácení do stolice po 50-ti letech věku 1× za 2 roky případně absolvování kolonoskopického vyšetření celého střeva, v 50-ti a 60-ti letech vyšetření na cholesterol a tukové látky v krvi, ženy mamologická vyšetření prsou?
A jestli nechodíte, tak z jakého důvodu, mimo obligátní výmluvy, že „na to není čas“?

Nejlepší odpověď
anonym

Pravidelně nechodím, ale když mě k tomu vyzval můj praktický doktor, tak jsem tyto prohlídky před pěti lety absolvoval (k zubaři nechodím, mám zubní protézu).Od té doby zase nic.

Další odpovědi
marci1

Chodím a měli by chodit všichni i mladí. V poslední době je zaznamenán vyšší počet případů infarktu myokardu a mozkové mrtvice u velmi mladých lidí. Každý by měl znát svůj krevní tlak, výši cholesterolu a cukru v krvi. To je základ.

anonym

Moje odpověď je nezajímavá – chodím.

pusinka50

očko, tvá odpověď JE zajímavá. Já do dneška ani netušila, na co všechno mám nárok, než jsem si to dnes na Seznamu.cz přečetla. Na některé prohlídky chodím, ale vzhledem k svému věku a rodinným diagnózám jsem mohla absolvovat mnohé další, kór, že se zdravotně zrovna úplně nejlíp necítím