Chandler

otázka ohledně dvd přehrávače

Dá se v DVD přehrávači (nemyslím na pc) přehrát film, který je na vypálen na CD-R

Nejlepší odpověď
rynek878

určitě ano,ale záleží jestli přehrávač podporuje přehrávání CD-R,většinou je to napsáno v manuálu.

Další odpovědi
quentos

teoreticky ano, protože v DVD přehrávači se dají hrát i hudební CD. Takže pokud film z CD-R běží v PC (což se občas ale neděje), měl by jít i v DVD přehrávači

anonym

obecně ANO .. ale spise nez na CD mediu jako takovém, zalezi daleko více na tom, v jakem formatu je film na CD ulozen … nejcasteji se setkame s temito dvema:

  1. staricky VCD (mpeg1) – jinym obvyklym formatem je:
  2. podstatne vyspelejsi DIVX (mpeg4, obvykle jen soubor s koncovkou avi vypaleny v datove vrstve) eventuálně doplněný o titulky což jsou soubory s koncovkou txt, sub nebo srt

(ad 1.) VCD umi naprosto vsechny dvd prehravace ale neni ani moc popularni a hlavne ani nijak zvlast kvalitni, obraz ma prilis nizke rozliseni, a nizky datovy tok v kombinaci se starou kompresni metodou mpeg1 ma za nasledek takrka nepretrzite „kostickovani v obraze“. Troufam si rici ze toto je uz historie. Avsak je to prvni zpusob jak se filmy na CD ukladaly aby je DVD prehravace dokazaly prehrat …

(ad 2.) DIVX umi jen nektere (z tech ktere dnes jsou k dostani vsak uz valna vetsina ) a poznas to na prvni pohled podle toho, ze maji logo DivX nekde potistene na celni/zadni strane, vyrobce se tim rad chlubi. Prinejmensim je to dohledatelne v manualu nebo podle typu DVD prehravace na internetu …

(+ad 3.) ojedinele existuji dvd prehravace, ktere podporuji vubec nejnovejsi format MKV/h264 (ten sice slouzi obvykle k ukladani HD videa, ale neznamena to ze jej nelze pouzivat stejne jako divx k zalohovani klasickych dvd. Presto ze by to zvladl i lepe nez DivX, neni toto vyuziti obvyklé)