Avatar uživatele
Registrovaný

Otázka na podání trestný oznámení

Dobrý den, když mě někdo přes zprávu špiní a říká okolím lži na mou osobu, kdy se to může považovat za trestný čin?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

§ 184 Tr. zák. Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.


Avatar uživatele
Stříbrný

Existuje oznámení na neznámého pachatele a kdyby se podařilo, že bys díky této "reklamě" přišla o zaměstnání, tak to trestný čin asi bude.


Avatar uživatele
Bronzový

Jakou zprávu SMS, FB, lepení plakátů, ústní a také není špína jako špína. Pokud možno nezatěžovat policii má daleko jiné starosti.


Avatar uživatele
Stříbrný

Mohlo by to být považováno za přečin pomluva, pokud o tobě někdo šíří nepravdivé informace, které by závažným způsobem mohly poškodit tvoji osobu (např. ztráta zaměstnání).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1333
Zlatý marci1 987
Zlatý ivzez 704
Zlatý quentos 701
Zlatý annas 656
Zlatý iceT 654
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 517
Zlatý zjentek 500
Zlatý panenka 488

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.