Avatar uživatele
elder128

Nevíte, proč váha Sencor zobrazuje různé hodnoty při vážení?

Osobní váha (údaj)

Zdravím mám menší dotaz, mám osobní váhu Sencor a když sem se dneska vážil tak první údaj mi ukázal že vážím 70.5KG, a když sem na to stoupl po druhý tak mi to ukázalo že vážím 69.2KG. Který údaj je správný ten první a nebo ten druhý. Pokud na to stoupnu po třetí tak mi to ukáže znova 69.2KG. Tak proč tedy když sem na to stoupl poprvý dneska mi to ukázalo 70.5KG?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2102 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Jakou má ta váha třídu přesnosti?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ono záleží na „dodatečných“ okolnostech. Např. pouhé pivo v tomhle vedru vyzunknu na 2× do 1 minuty a druhé do dalších 2–5 minut. tedy 2× 0,5l piva, to je hnedle 1 kilogram hmotnosti navíc (než většinu vody o5 vymočíš, což obvykle trvá o něco déle než 6 minut). ;) :D :D

Tedy >záleží i na obsahu zažívacího traktu (jsi po anebo před stolicí, močením), též na hmotnosti oblečení atd.) Váhové rozpětí do 2 kg v průběhu 24 hodin je u normálních lidí BĚŽNÉ (u větších/ob­jemnějších i více), tak se hned neplaš. :D :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Možná se vážíte špatně.

Stojí váha vždy na stejném místě?
Jak na váze stojíte?
Udělejte si testy, jak je v odkazu

Rozdíl může být až 2 kg – udělejte si značku, abyste vždy stoupl na stejné místo.

https://www.hubnuti-jak.cz/pravidla-hubnuti/jak-se-vazit/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ty nejlepší osobní váhy mají přesnost vážení ±1%. Takže i kdyby jsi měl tu lepší váhu, rozptyl vážení pro tvou osobu může být až 1,5 kg!!!

https://osobni-vahy.heureka.cz/om­ron-bf508/specifi­kace/#section
https://www.co­vybrat.cz/nej­lepsi-osobni-vahy/#test-osobnich-vah-2018

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Běžné váhy mají třídu přesnosti 1. Tzn. povolená odchylka měření do plusu i do mínusu je 1% z celkového rozsahu. Rozsah bývá 0–150 kg, tak si to spočítej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Já mám také osobní váhu a ukáže tři různé hodnoty a nejvyšší je ta moje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Mnohdy záleží na tom, na který kraj váhy si stoupneš, uvedená odchylka v přesnosti běžné domácí osobní váhy je zcela v normě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A není to jedno? Buď se cítíš dobře, nebo ne. Jestli vážíš o 2 kila víc, nebo míň je šumák. Já bych třeba potřeboval přibrat a nejde to, aaale se svými 65 k. nemám problém vylézt po lešeňové trubce do 7. patra. Kolega má 95 kilo, kdyby mně trefil, tak mně zabije, ale nedokáže udělat 3 dřepy. Na váhu se vykašli, není to důležité.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elder128

Nevím třídu přesnosti ale tak mám 70.5 nebo 69.2?

před 2102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Na přesnosti záleží nejistota měření a dovolená odchylka. Můžeš si být ale jist, že Tvá hmotnost leží mezi těmito dvěma hodnotami.

před 2102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek