elder128

Nevíte, proč váha Sencor zobrazuje různé hodnoty při vážení?

Osobní váha (údaj)

Zdravím mám menší dotaz, mám osobní váhu Sencor a když sem se dneska vážil tak první údaj mi ukázal že vážím 70.5KG, a když sem na to stoupl po druhý tak mi to ukázalo že vážím 69.2KG. Který údaj je správný ten první a nebo ten druhý. Pokud na to stoupnu po třetí tak mi to ukáže znova 69.2KG. Tak proč tedy když sem na to stoupl poprvý dneska mi to ukázalo 70.5KG?

Odpovědi
Emefej

Jakou má ta váha třídu přesnosti?

aliendrone

Ono záleží na „dodatečných“ okolnostech. Např. pouhé pivo v tomhle vedru vyzunknu na 2× do 1 minuty a druhé do dalších 2–5 minut. tedy 2× 0,5l piva, to je hnedle 1 kilogram hmotnosti navíc (než většinu vody o5 vymočíš, což obvykle trvá o něco déle než 6 minut). ;) :D :D

Tedy >záleží i na obsahu zažívacího traktu (jsi po anebo před stolicí, močením), též na hmotnosti oblečení atd.) Váhové rozpětí do 2 kg v průběhu 24 hodin je u normálních lidí BĚŽNÉ (u větších/ob­jemnějších i více), tak se hned neplaš. :D :D :D

annas

Možná se vážíte špatně.

Stojí váha vždy na stejném místě?
Jak na váze stojíte?
Udělejte si testy, jak je v odkazu

Rozdíl může být až 2 kg – udělejte si značku, abyste vždy stoupl na stejné místo.

https://www.hubnuti-jak.cz/pravidla-hubnuti/jak-se-vazit/

mosoj

Ty nejlepší osobní váhy mají přesnost vážení ±1%. Takže i kdyby jsi měl tu lepší váhu, rozptyl vážení pro tvou osobu může být až 1,5 kg!!!

https://osobni-vahy.heureka.cz/om­ron-bf508/specifi­kace/#section
https://www.co­vybrat.cz/nej­lepsi-osobni-vahy/#test-osobnich-vah-2018

Klaproth

Běžné váhy mají třídu přesnosti 1. Tzn. povolená odchylka měření do plusu i do mínusu je 1% z celkového rozsahu. Rozsah bývá 0–150 kg, tak si to spočítej.

Kelt

Já mám také osobní váhu a ukáže tři různé hodnoty a nejvyšší je ta moje.

autacek

Mnohdy záleží na tom, na který kraj váhy si stoupneš, uvedená odchylka v přesnosti běžné domácí osobní váhy je zcela v normě.

anonym

A není to jedno? Buď se cítíš dobře, nebo ne. Jestli vážíš o 2 kila víc, nebo míň je šumák. Já bych třeba potřeboval přibrat a nejde to, aaale se svými 65 k. nemám problém vylézt po lešeňové trubce do 7. patra. Kolega má 95 kilo, kdyby mně trefil, tak mně zabije, ale nedokáže udělat 3 dřepy. Na váhu se vykašli, není to důležité.

elder128

Nevím třídu přesnosti ale tak mám 70.5 nebo 69.2?

Edison

Na přesnosti záleží nejistota měření a dovolená odchylka. Můžeš si být ale jist, že Tvá hmotnost leží mezi těmito dvěma hodnotami.