Osobní bankrot a sňatek

Dobrý den,
je možné uzavřít sňatek,když mi soud před půl rokem schválil osobní bankrot nebo musím čekat 5let? Popřípadě jaké právní úkony by se měli zajistit před uzavřením sňatku?

Nejlepší odpověď
standa

Vyhlášení osobního bankrotu nemá žádnou ´právní´ vazbu na vaši vůli se oženit (vdát).

Samozřejmě, že je velmi důležité, aby nastávající o všem podstatném věděl a možná by bylo i vhodné dohodnout se na předmanželské smlouvě, abyste svoji (svého) nastávající(ho) ochránil(a).

Doporučuji návštěvu notáře, který vám s případnou úpravou předmanželské smlouvy nepochybně poradí.