Neonka

Opravdu se stalo, že vlci dokázali přijmout mezi sebe opuštěné dítě a chránit ho ?

Nejlepší odpověď
annas

Amala a Kamala byly dvě malé dívky žijící s vlky, objevené roku 1920 u Midnapuru v Indii. Jsou dvěma z lépe zdokumentovaných případů tzv. vlčích dětí. Jejich věk je neznámý, ale Kamale bylo v době objevení sedm nebo osm let, zatímco Amala byla ještě malé dítě okolo jednoho a půl roku staré. Dívky pravděpodobně nebyly sestry a vlci je unesli v různé době. Našel je Joseph Sing, misionář, který pracoval v místním sirotčinci a spatřil dvě lidské postavy žijící s vlky ve starém termitím násepu. Singh dívky vzal a přijal je do svého sirotčince, aby o ně mohl pečovat. Amala, mladší dívka, zemřela už po roce, ale Kamala žila do roku 1929 kdy zemřela na tyfus. Singh později uveřejnil svůj deník, kde podrobně popisoval své zážitky s nimi.

Zdroj: http://marieke­.pise.cz/110600-vlci-deti-amala-a-kamala.html

Další odpovědi
vagra

Nejen vlci.Jsou popsány případy,kdy se „lidského mláděte"ujala jiná zvířata např.:
Čtyřletý John Ssebunya z Ugandy uteče z domova po tom, co vidí svého otce zabít jeho
matku. Po třech letech, v roce 1991 nachází mladá žena Milly Sseba v džungli malého chlapce a přivolává vesničany. Hoch se údajně skrývá na stromě a před příchozími lidmi ho chrání jeho adoptivní opičí rodina. Poté, co se vrátí mezi lidi, rychle se naučí mluvit a může chodit do školy…
V provincii Kwazulu-Natal v severní Africe je prý opakovaně vídán asi pětiletý hoch ve společnosti opic. V roce 1087 ho chytí místní vesničané, když přijde s opicemi krást jídlo. Je zrovna sobota, a tak chlapec dostává jméno Saturday a příjmení po ženě, která se ho ujímá, Mthiyane. Po deseti letech dovede Saturday chodit vzpřímeně jako lidé, ale mluvit stále neumí.
Ve stepích Sýrie je v roce 1946 "odchycen“ asi čtrnáctiletý chlapec. Extrémně hubený hoch, ale přitom s velice silnými svaly dokáže běhat rychlostí až 50 km/h. Naučil se takové rychlosti od gazel, se kterými údajně vyrůstal?

Zdroj: zkráceno z-http://xxxfan­tom.blog.cz/0803/vlci-deti