Kura

Opravdu se může třísní kýla uložit do šourku ?

A jak se to pozná ?

Nejlepší odpověď
johana 56

Jak poznáme tříselnou kýlu?
Již rodiče sami pozorují různě velkou bulku, nebo zduření v třísle dítěte. Ta se objevuje hlavně večer a po námaze, při zvýšení nitrobřišního tlaku, při křiku, nebo pláči děcka. Ráno ji většinou nepozorujeme. Nebývá bolestivá, pokud nedojde k nějaké komplikaci. Časem se kýla zvětšuje a zasahuje až do šourku u chlapců a do stydkého pysku u děvčat.Kýlu lze někdy zaměnit s hydrokelou, se zánětem lymphatické uzliny a nebo s nesestouplým varletem.

http://chirurgie-amed.cz/kyla/tri­selna-kyla

Další odpovědi
Drap

Ano, může se to stát. Potom už to není kýla tříselná, ale změní ser na kýlu skrotální / šourkovou/.Pozná se to velice snadno na velikosti šourku. Pokud by zůstala neoperovaná, tak šourek může nabýt velikosti plného dětského baťůžku. Viděl jsem kdysi takový případ, a neni to zřejmě nic příjemného.
Jak píše Johana je jeden způsob jak ke kýle přijít, to je narozením. Další způsob ježe ji člověk získá. Ta získaná bývá nejčastěji až po čtyřicátém roce. Může vzniknout třeba zdvihnutím těžkého břemene, ale může se i oslabit probřišnice a vychýlit, nebo i protrhnout.