vivatisCZ

Opravdu by se zmizením včel zaniklo i lidstvo?

Je to pravda?

Nejlepší odpověď
marci1

Takřka třetina světové zemědělské produkce závisí na opylení živými organizmy, z největší části včelami. Tyto plodiny zajišťují 35% všech kalorií, které z potravy získáváme, většinu minerálů, vitamínů a antioxidantů, a jsou základem gastronomie. Avšak včely znepokojující rychlostí vymírají – nebo jsou hubeny.
Albert Einstein prohlásil známou větu : „Pokud by včely zmizely z povrchu země, člověk by přežil 4 roky“.
Podrobněji : http://blisty­.cz/art/57179­.html

Další odpovědi
Drap

Každý živočich má na zemi své místo a je svým způsobem užitečný.

Psychotic

Samozřejmě že ne. Ačkoli jsou včely užitečné, další existence lidského druhu opravdu nezávisí na žádném druhu živočicha. Troufám si říct, že lidstvo by přežilo vyhynutí všech živočichů na Zemi (s výjimkou jich samotných, přirozeně). My jsme dost adaptabilní 🙂

www

Neřekl bych, že vyhynutím včel by došlo k zániku lidské populace, ale rozhodně by byla výrazně zdecimována. Existuje totiž celá řada dalších opylovačů a ti by postupně prázdnou niku zaplnili.
Studium

melanie

Asi jo, protože včely opylovávají květiny, ty mají plody a my je jíme, takže bez nich dřív či pozděj umřeli hlady

randejl

naše produkce potravy co se týče zeleniny,ovoce atd. by byla rozhodně menší