Cvrčák

Kluci si ty peníze přece zaslouží, když tolik dřou.

Další odpovědi
Rokio

Podle toho, co je v článku, tak ano. Myslí si ale, že by se jim spíše měly platy o něco snížit (byl bych o třetinu až polovinu).

Disraeli

Nechápu, že se někdo něčemu takovému ještě diví. Oni nemají žádné vedení, řád ani usměrnění. Oni diktují a utvářejí pravidla i sami pro sebe. A to jediné, na čem se opravdu shodnou, jsou vlastní benefity a protože je v tomto nikdo neomezuje, tak můžou co chtějí.
Naivní, že by se někdo domníval, že by byli pro něco, co by je nějak omezilo. Pokud je možnost a už je podán návrh, tak vždy budou hlasovat pro vlastní finanční polepšení (budoucí nová vláda už se nyní domnívá, že si to zaslouží… a samozřejmě si chtějí polepšit vůči inflaci a všeobecně si polepšit). Současná končící vládní koalice hlasovala „symbolicky“ proti, protože ve vládě a vrcholové politice končí (i když Babiš by byl možná proti i tak a on může ovlivnit víceméně celé ANO – on to nemá zapotřebí, jsou to pro něj drobné… takže alespoň nějaká výhoda).

Já nejsem pro snížení jejich platů, já jsem pro snížení politiků, jejich kanceláří, kabinetů a většiny jejich zaměstnanců a zbytečných nákladů.

Kepler

No, to je dost na pováženou. V době rozvíjející se finanční krize a bezprecedentní inflace ještě pomáhat státu do ještě hlubšího schodku! Sice jde „jen o pár miliónů“, ale vedení státu by mělo jít příkladem. Mám obavy, abychom nakonec nedopadli jako Řecko. Politici jakoby zapomněli lidu sloužit a ne jim vládnout. Dovedu si představit, že ty peníze bych vynaložil daleko účelněji.

Drap

Ano, ovšem tebe se to týkat nebude.

JežíšKristus

Platy politiků jsou irelevantní. Ať klidně berou 300 tisíc. Vždyť pro státní rozpočet to je méně než kapka v moři.

Disraeli

I když jak je podle hlasování vidět, tak neovlivnil. :D Nj., k většímu nahrabání si, nestačí ani šéfův vliv, který po nich chce opak.