LelandPalmer

Oprava narušené sbíhavosti kol os. automobilu po nehodě?

Skoro 20 let starý Golf, držák v dobrém stavu, sem si trochu ťuknul. Vypadalo to jen na demolované pravé přední světlo a promáčklý blatník, ale po dojezdu domů vidím, že kolo je lehce vychílené, i když má být srovnané s autem. Jak velký je problém opravovat geometrii staršího auta po nehodě, vyplatí se to?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, záleží na definici toho „trošku ťuknul“. Z popisu usuzuji, že by nemělo jít o nic vážného, pravděpodobně bude stačit dát nový rejdový čep (a následně seřídit geomterii).

Jde o to zjistit PŘESNÝ rozsah škody. Může být hnuté rameno a spousta dalších věcí, to se bez prohlídky nedá předem říci. :)

Další odpovědi
Arne1

Proč by se nevyplatilo. Zřejmě tam bude ještě něco jiného než promáčknutý plech, chce to zvednout a podívat se na to ořádně zespodu.

malinak812

Přesně tak, trochu ťuknout může znamenat cokoliv. Já osobně bych s tím asi raději zajel do nějakého servisu, kde se vám na to podívají a řeknou jestli to má smysl nebo ne. Diagnostika většinou nebývá moc drahá, takže si myslím, že i tak by se to vyplatilo. Jestli chcete tip, tak mě nedávno seřízení sbíhavosti dělali tady http://www.pneu-novak.cz/serizeni-sbihavosti-kol-praha-10.html a byli velmi ochotní. :)