halfksv en

Oplachujete si někdy zubní kartáček vařící vodou?

Nevím, jestli jsem jediná co to dělá. Vždycky mě rodiče jako malou učili, ať si kartáček pořádně propláchnu vařící vodou.

Odpovědi
da ny

Ne (kdysi to dělávala maminka také).
Jen opláchnu teplou vodou z kohoutku, po vyčištění
Já je „desinfikuji“ v 1.5 – 3% peroxiui vodíku. Zejména ten jednosnopkový.
Měním měkký zubní kartáček každé 3 – 4 měsíce, jak se doporučuje. :)

zjentek

Já ho nechám proschnout. Tímto způsobem bakterie zahynou taky a jde o jednodušší a ke kartáčku šetrnější metodu. Proto mám kartáčků několik – aby mezi čištěními proschnout stihly. Za další – některý bacile nezemřou ani ve vroucí vodě (musela bys vařit mnoho minut), zatímco v suchu zahynou určitě. (;

Několik kartáčků proto, protože po KAŽDÝM příjmu potravy si zuby jedním suchým krátce přečistím, abych se zbavil zbytků potravy v ústech. Dělám to tak sto let a zuby mám pořád jako nové. Nedřu si zuby kartáčkem 3 minuty každý ráno (nedejbože s abrazivem), abych si je zničil. Proč bych to jinak asi dělal? Nechápu. Pro mne je dobré odstranit po KAŽDÉM jídle zbytky potravy z úst a ktomu potřebuji kratičký čas v řádu vteřin a kartáček POŘÁD U SEBE. No a protože je třeba mít kartáček pořád u sebe, je ti už teď asi jasný, že si z tebe trošinku utahuju. (; ((; Nééé, bo mi stačí JEDINÝ KARTÁČEK na celý den a vlkastně nejen na celý den, ale na tak dlouhou dobu, dokud se mechanicky nezničí a potřebuju už nový. Ano, bylo by pěkné, kdyby byl pořád suchý, ale to jde stěží, pokud jíme často, žeano. Čili buď omezíme počty chodů přes den, anebo budeme mít mokré kartáčky, no… Ale jedno je třeba si ujasnit: řeči o vyvařování kartáčků (neříkám, že pro dobrý pocit není vhodné dávat kartáček na ústřední topení, aby proschl) jsou od nepaměti vhodné jen pro barbínky, jejichž děti jsou později alergiky a rozpčikají se, sotva se nadechnou venku, nebo mezi zvířaty. Barbínka se pozná tak, že malou blešku řadí svou nebezpečností na úroveň tyranosaura. Pokud se s parazitem setká ve vlastní domácnosti, je schopna zlikvidovat tam vše živé a začít žít úplně ode Á, navzdory jinak zdravým ostatním členům domácnosti. Ale to už zacházím jinam… Hele, pokud kartáček neproschne a případně na něm budou bacilé (;, nestihnou se namnožit tak, aby ti ublížili. A pokud ano, uvidíš to anebo ucítíš a kartáček jaksi automaticky vyhodíš. Ale neboj – určitě jich na kartáčku nedudevíc než v tvý puse a tu si přeci taky nevyplachuješ vroucí vodou, nebo ano? o; ..Jak jsem právě naznačil, při čištění zubů si mimo jiné ústa vyplachujeme vodou, takže i kdybys v ústech bacily z kartučku a zubů všechny dokupy šolíchala kartáčem po zubech sem a tam, až by z toho měly trauma, tak nakonec drtivou většinu z nich stejně vyplinveš s pastou (nebo čím) do výlevky a v puse ti jich zůstane určitě méně, než před čištěním, takže o co vlastně jde? (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.