daran

operacni system

Chtel bych se zeptat jestli pomuze preinstalovat windows, kdyz pri zapnuti pc se napise na cerne obrazovce Error loading operation system a je to tam klidne cely den.

Odpovědi
anonym

Nemůže načíst OS. Odkud bootuje? Zná v BIOSu HDD. Nejlépe bootovat z HDD, CD (DVD).
Přeinstalace je to poslední.

anonym

Pokud není vadný systémový disk (řadič), reinstalace pomůže. Pokud vadný je, pomůže možná – podle vady.
Pokud nemáš na disku důležitá data, pokusem reinstalaci nic neztratíš. A pokud tam data máš, snaž se je nejdříve zazálohovat.

badisko

Vyjmout HDD a pripojit k jinemu pc ..stahnout data z HDD zapojit z5 hard a novou instalaci …disk formatovat pomalu ne rychle !!!
Nebo rychlejsi cesta prijit o vsechna data v pc :D a provest novou instaci i s formatovanim ..vetsinou tyto problemy jen reinstal neresi ..a po reinstalu se ti objevi zase to same ..

anonym

zjevně se nedaří biosu najít zavaděč systému. Možná máte v biosu nastaveno chybné pořadí disků pro bootování (případně máte vložené při startu PC nějaké CD/DVD případně připojenou USB Flash ze které se bios snaží bootovat aniž by na nich OS byl instalován), zkuste všechna tato média při startu vyjmout případně změnit pořadí zařízení k bootování v BIOSu počítače.

Reinstalovat kvůli tomu určitě nemusíte, zkuste použít po vložení instalačního média zvolit opravu systému, instalační disk přepíše na disku Master Boot Record a pravděpodobně to problém vyřeší.