mikik

Opel corsa b 1.7D-prevodovka? Jaky je Vas nazor na vymenu prevodoveho oleje?

Dobry den chci se zeptat jaky je Vas nazor na vymenu prevodoveho oleje.Mam najeto 150 000km.Je potreba olej vymenit?Za odpovedi predem dekuji.

Odpovědi
gecco

Těžko říct…
😉
Olej v převodovce netrpí přehříváním a karbonem – jako olej motorový.
Na druhou stranu degraduje ´stářím´ – absorbuje vlhkost.
Osobně si nechávám olej v převodovce měnit zhruba jednou za dva roky (což odpovídá cca 100 tis km) – Octa – je to ´pár peněz´ a ani s cca 400 tisíci mi převodovka nehučí a řadit lze lehce…