Řidič Roman

Opatrovnictví a svéprávnost

Dobrý den,chci se zeptat.Když mám středně těžkou mentální retardací,ale jsem plně svéprávný a chtěl bych si žádat o opatrovníka,může mi soud omezit svéprávnost a nebo ne,a ještě se chci zeptat,zda když bych měl opatrovníka,zda by to mělo nějaký problém při získání toho už zmíněného řidičského oprávnění.Předem děkuji za odpověď

P.S. Ještě bych chtěl doplnit,že v případě když nemám omezenou svéprávnost,tak může nějaké věci vyřizovat opatrovník a aji já,takže autoškolu,bych si zařizoval já sám

Odpovědi
Drap

Žádné rozhodnutí soudu nelze předjímat, takže ani v tomto případě nelze odpovědět. Přes net tě nikdo nevyšetří a nedá ti dobrozdání. A co tvůj lékař? Ten ti dá potvrzení, že jsi způsobilý dělat řidičák?

Dochy

Opatrovnictví je několi stupňů. Ptej se tam, kde to řeší. Ano, je možnost mít opatrovníka i bez omezení svéprávnosti (nebo možná se tomu říká jinak, ale ta osoba zkrátka bude mít pravomoce Ti pomáhat a ve stanoveném rozsahu za Tebe třeba vystupovat před úřady)

nějaký přehled třeba
https://www.ochran­ce.cz/letaky/o­patrovnik/opa­trovnik.pdf

ale viděl jsem i něco podrobnějšího, teď ale asi nenajdu

Drap: Umíš také něco jiného, než že rozhodnutí soudu nelze přejímat???

  1. neřešíme trestní záležitosti
  2. každý advokát, který radí svému klientovi, zda do nějakého řízení jít či nejít, to rozhodnutí soudu předjímá
  3. právo (alespoň u nás) má (nebo by mělo mít) nějakou kontinuitu. Takže pokud jednou v nějaké věci bylo rozhodnuto jinak, dá se očekávat, že v podobném řízení bude výsledek opět podobný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Řidič Roman

Děkuji moc za odpověď