Omluva k soudu

Jsem předvolana k soudu jako svědek, ale v terminu mam zaplaceny hory tak se nemužu dostavit. Omluvila jsem se telefonicky, ale chtěji i písemnou omluvu.

Odpovědi
HOMER

stručně jim napište že z osobních důvodů nemůžete přijít.Nezatěžujte soud osobními připomínkami typu:bylo to drahé..těšíme se..nebo ..hodně dlouho na to čekám.. a podobně.Uveďte číslo jednací,oslovujte vážený soude..dostala jste dopis od soudu,tak se jím můžete inspirovat a defakto jej použít jako předlohu(způsob užiťí vět,úvod,závěr..) nakonec můžete předem poďekovat za pochopení.Dopis napište rukou,na stroji nebo počítači a vlastnoručně jej podepište.Odešlete jej doporučeně a uschovejte si stvrzenku a můžete i kopii.

atriplex

Ještě bych doporučil k omluvence přiložit okopírovanou cestovní smlouvu. Pokud nechcete platit za doporučený dopis, zajděte osobně na podatelnu soudu a zde si nechte od soudu potvrdit převzetí omluvenky na její kopii. A ještě jedna rada – nečekejte s omluvou na poslední chvíli. Čím dřív tím líp.