Ametyst

Jiná odpověď

Trochu to zkomplikuju: jedná se o Čecha a českou gramatiku? Mám dojem, že čím nižší věk, tím větší úpadek a problémy s gramatikou. Na cizince, co se snaží rozumět češtině, a dokonce i mluvit, se nezlobím.
Ne, není to za mě důvod přerušit vztahy. Pomyslet si můžu vždycky cokoliv o úrovni pisatele.

Rokio

Jiná odpověď

Ne. Mezi kamarády mám i jednoho s lehkou mentální retardací, který je skvělým človêkem, ale komunikovat s ním přes Messenger vyžaduje trpělivost a soustředění.

Dvorní šašek

Drobné chyby a přešlapy by mi nevadily

Pokud by to nebyl jazyk „hala bala“, tak bych ji neomezil.

rrihamirek1

Ne, podle toho člověka rozhodně nesoudím

Gramatika a pravopis nema nic spolecneho s osobnosti cloveka.

paul1

Drobné chyby a přešlapy by mi nevadily

led

Jiná odpověď

Ne, jenom je mi líto, že mnoho Čechů neumí správně česky.
To je jeden z důvodů, proč píšu hlavně slovensky, protože psát nesprávně česky na českém webu bych se styděla.

Hlada

Rozhodně ano

https://www.no­vinky.cz/zena/vzta­hy-a-sex/clanek/tri-veci-podle-kterych-vas-lide-okamzite-odsoudi-aniz-by-vas-poradne-poznali-40402917#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.nex­ttoart
S autorkou článku souhlasím. Pokud by se jednalo o seznámení, tak by na zjišťování stavu chrupu už nedošlo.

cappuccino

Jiná odpověď

Kontakt sice neomezuji, ale nekdy me to pobavi. Jedna moje znama, vysokoskolacka ma klubovou kartu od Tesca a zasadne chodi nakupovat s „klapkart“ :)
Jina znama zase neumi pouzivat cizi slova a vklada je naprosto nevhodne.
Ale ja jsem tolerantni clovek!

VaclavZeman

Rozhodně ano

Konecne jsem se proboxoval tou anketou. Uz ji asi vicekrat vyplnovat nebudu, je to makacka. Nicmene, ja zase tolik pisemneho kontaktu nemam, ze bych ho mohl omezovat. A je mi to tak nejak sumak. Ale ja pravopisne ci gramaticke chyby nedelam, a kdyz uz, tak se za ne stydim. Dulezite je cestinu naucit na skole. A nekdo v ni pochopitelne bude lepsi a nekdo zase horsi. Podle toho se taky vybiraji budouci vysokoskolska zamereni. A paklize nejakeho „necestinare“ napadne jit studovat jazyky, tak to bude mit drakonicke.

da ny

Drobné chyby a přešlapy by mi nevadily

Nejsem gramatický nácek ;), ale všeho moc škodí .
Všude kolem inteligentní dyslektici, dysgrafici, ty přece nepředěláme :)