Avatar uživatele
Pokročilý

ODSTUPNÉ PO UKONČENÍ ZAMĚSTNÁNÍ

Je možné dostat ze zaměstnavatele odstupné i kdyz jsem podepsal dohodu o ukončení zaměstnání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Předpokládám, že v DOHODĚ není ani slovo o "organizačních důvodech" nebo o "§ 52", které zakládají nárok na odstupné, a to i přesto, že se nejedná o výpověd, ale ´jen ´ o dohodu.

V tom případě máte na 99% smůlu. To 1% nechávám na teorii, kdy by o nároku na odstupné rozhodl soud na základě chytře podané žaloby, která by se mohla opírat o skutkovou podstatu (tj. že opravdu došlo k organizačním důvodům, které by vás opravňovaly k odstupnému) prokázanou svědeckými vypovědmi kolegů v práci...

Pro Lucii:
Pokud se pracovní poměr ukončí dohodou a součástí dohody je i zmínka, že důvodem ukončení prac.poměru jsou organizační důvody, pak je na odstupné rovněž nárok. Neznamená to tedy, že odstupné lze dostat JEN pokud se jedná o výpověď.


Avatar uživatele
Pokročilý

Ne. Pokud ukončujete pracovní poměr dohodou, nárok na odstupné nemáte.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2781
Zlatý Drap 1896
Zlatý quentos 1285
Zlatý ivzez 1001
Zlatý mosoj 671
Zlatý led 639
Zlatý gecco 618
Zlatý marci1 584
Zlatý hanulka11 566
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.