COVERENDER

ODSTUPNÉ PO UKONČENÍ ZAMĚSTNÁNÍ

Je možné dostat ze zaměstnavatele odstupné i kdyz jsem podepsal dohodu o ukončení zaměstnání?

Odpovědi
standa

Předpokládám, že v DOHODĚ není ani slovo o „organizačních důvodech“ nebo o „§ 52“, které zakládají nárok na odstupné, a to i přesto, že se nejedná o výpověd, ale ´jen ´ o dohodu.

V tom případě máte na 99% smůlu. To 1% nechávám na teorii, kdy by o nároku na odstupné rozhodl soud na základě chytře podané žaloby, která by se mohla opírat o skutkovou podstatu (tj. že opravdu došlo k organizačním důvodům, které by vás opravňovaly k odstupnému) prokázanou svědeckými vypovědmi kolegů v práci…

Pro Lucii:
Pokud se pracovní poměr ukončí dohodou a součástí dohody je i zmínka, že důvodem ukončení prac.poměru jsou organizační důvody, pak je na odstupné rovněž nárok. Neznamená to tedy, že odstupné lze dostat JEN pokud se jedná o výpověď.

LuciJe

Ne. Pokud ukončujete pracovní poměr dohodou, nárok na odstupné nemáte.