pusinka50

Odstraní se cvičením tuková vrstva na břiše? Nebo se jen pod ní vytvoří svaly a tuk zůstane nad nimi v nezměněné podobě?

Četla jsem teď někde, že i kdyby člověk dělal tisíc sklapovaček, že tuk na břiše nezmizí, že se jen utvoří svaly. Mám tomu rozumět tak, že se břicho dokonce zvětší o vrstvu svalů? Dále psali, že pro celkové hubnutí je lepší denní aspoň 30-ti minutová svižná procházka. Což je pravda, ale co s tím stále povoleným břichem, na to se snad musí cvičit, ne?
Prosím o ověřené názory, nikoliv o tipy, teoreticky to mám zmáklé dost. 🙂

Odpovědi
anonym

Ověřné je to, že to břicho musíš cvičit pořád, třeba i když pracuješ u stolu, zatahuješ a povoluješ břišní svaly i zadek, ne, ten tuk zmizí, svaly se zvětší, ale prostě bez cvičení a dobré stravy to nějak nepůjde.

zahrádkář

Při dobrém cvičení se tuk určitě odstraní. Čím intenzivnější cvičení, tím více tuku se odstraní.

A.d.a.m.

Jakýmkoliv pohybem dokážeš spalovat. Dle délky a intenzity pak spaluješ buď cukry, a/nebo tuky.

Tzn. ano, i cvičením břišních svalů určité množství tuku spálíš, ale bude to trvat mnohem déle, než když budeš své tělo zatěžovat aerobně. Aerobní cvičení je právě rychlá chůze, běh, jízda na kole, rotoped, atd.. Vše kde, tělo zatěžuješ déle než 20–30 minut a děláš to při cca. 75 % své maximální tepové frekvence (jinými slovy nepojedeš na maximum).

Bohužel neexistuje cvik, kterým ovlivníš spalování tuku v tom konkrétním místě. Tzn. že pokud budeš pálit tuk, neznamená to, že jej budeš pálit přímo z břicha. To rozhodnutí je na tvém těle. Většinou páliš tuk ve více částech těla.

Takže pokud chceš „sundat břicho“ je nejúčinnější cviky kombinovat a myslet na správnou stravu.

Začni obden běhat a 2×-3× do týdne si zajdi to fitka nebo cvič doma. Čím více svalové hmoty máš, tím více pak dokážeš tuku spálit. A samozřejmě mysli na správnou stravu. Zkus vynechat sladké nápoje, nejez 2–3 hodiny před spaním a pečivo také minimalizuj.

Nastav si pevný režim na minimálně 2–3 měsíce a uvidíš sama. Funguje to.

majklhanz

Cvičením ti tuky zmizí, ale může to být zdlouhavé. Přečti si zajímavý článek, který ti odhalí 10 potravin podporujících spalování tuku na břiše http://hubnuti-ihned.cz/jak-zhubnout-brisni-tuk/
Přeji hodně štěstí