Gábina99

Odstoupení od kupní smlouvy?

Dobrý den, chci se zeptat, pokud mně bylo doručeno zboží z internetového obchodu 20.9.2021 a běží 14 denní doba, kdy mohou odstoupit od kupní smlouvy. Tato doba končí dnes 3.10.2021? Je to tak? Prodejce na svém webu uvádí: „Máte právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne následujícího po dni uzavření smlouvy a v případě uzavření kupní smlouvy, kdy Vy nebo Vámi určená třetí osoba (jiná než dopravce) převezme zboží.“
Nevím, od kdy dobu počítat. Bohužel zařízení se ihned neotevřelo a neověřilo (nakupující nebyl přítomen v místě bydliště), předpokládalo se, že je vše v pořádku, až dnes se zařízení dalo do provozu a zjistilo se, že jde o podvodný kus a pravděpodobně o repasovaný mobilní telefon.
Myslíte, že když zašlu elektronicky Oznámení o odstoupení od kupní smlouvy + fakturu na e-mail společnosti a balíček s mobilním telefonem zašlu až zítra, bude již pozdě a společnost mi zařízení nevezme zpět?
Nevím, jak postupovat.
Děkuji

Odpovědi
elkon

Pokud pošlete dnes mail o odstoupení od smlouvy, třeba i bez udání důvodu, tak stačí, když zboží odešlete zítra. V kamenném obchodě by to neplatilo. Pokud by šlo o závadu, těžko byste prokazovala, že to není vaše vina. A při závadě nelze odstoupit od smlouvy, pouze lze vyžadovat záruční opravu. Odstoupit pak lze po třikrát opakující se stejné závadě, která ale musí být prodejcem uznána. Pak lze žádat vrácení peněz.

Rokio

Pokud jde o závadný kus a ty si tu vadu nezpůsobil, tak máš národ odstoupit od smlouvy bez ohledu na 14-ti denní dobu. Záruka je standartně 2 roky, takže do té doby můžeš zboží reklamovat.

Gábina99

Mám tedy uvádět odstoupení od kupní smlouvy na základě ustanovení paragrafu 1829 odstavce 1? Mobilní zařízení funguje, ale pokud si objednávám mobil, tak očekávám maximální kapacitu100% a né 86% a zároveň, při založení ID, bych neočekávala, že mně bude hlásit telefon, že – Nelze vytvořit Apple ID, znamená to, že jste překročili počet nových Apple ID, která můžete s iCloudem na jednom zařízení během jednoho roku používat.