annas

Odpovídá současné říjnové počasí staré pranostice: „Všude je plno mlh. To tiše jako plch, do kraje podzim vtrh?“

Podle tajenky křížovky ze staršího časopisu Katka „Nejlepší křížovky pro celou rodinu.“

  1. Proč právě plch?
  2. Čím to asi je, když „v říjnu jedno ucho teplé mám, druhé studené“?
  3. Říjen je nejbarevnější měsíc. Líbí se vám jeho barvy?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že ano. Dnes byl u nás přímo taktp ukázkový den. Ráno poměrně chladno, vše ponořené do mlhy. Mlha ustupovala cca 150 metrů výš. Později se rozplynula, krásný teplý den, zalitý sluncem a hýřící všemi barvami. Nádhera.

  1. Proč plch? Odpověď je snadná. Kdo má zkušenost s plchem, popřípadě se mu usadil na chatě či chalupě, ví že když plch příjde, neni ani vidět, ani slyšet. Z nenadání se objeví a slyšet ho můžeme pouze v noci. Málo kdo z nás viděl plcha třeba při procházce lesem.Stejně jako podzim, najednou je tady.
  2. V říjknu může být takové počasí, obzvláště když pofukuje větřík. Na jedno uch svítí sluníčko je teplé, na druhé fouká , je studené. Stejně jako v tento čas se mohou střídat překrásné dny s pošmournými.

3, Samozřejmě že líbí. Až právě v tuto dobu si člověk uvědomí, kolik barev a odstínů může mít jedna porostlá stráň zalitá sluncem. Vše spolu ladí a přechází v nenapodobitelné barevné formace

Další odpovědi
Kepler

  1. Asi proto, že ten drobný stromový hlodavec je fakt tichý a nenápadný. Podzimní mlhy k nám ještě nedorazily.
  2. Někdy ještě trochu teplo, jindy už docela chladno. Zvlášť když si ustelu na mechu.
  3. Líbí a jsou fantastické, jak proměňují krajinu. Akorát, že spadlé listí komplikují nalezení hub, to jediné mi vadí.

Emefej

  1. Rým
  2. Vítr
  3. Líbí