Kryšpín

Odkloňoval M. Jakeš jako papaláš pro sebe neb příbuzné nějaké peníze?

Takové odklońování nepřímé / šikovně na hraně zákonů / na př. jako někteří papaláší po Velkém hedvábném sametu jeden odkloňoval miliony na maminku, další kouzla s akciemi což mu možná bodlo okolo 300 mil. aby si mohl zakoupit chaloupku v Miami na Floridě, anebo ten šikula také s akciemi co zakoupil a později prodal pruhované čutálisty rejžo šmakounům na dálném východě..

Odpovědi
zjentek

Odklony penízků různými směry je nešvar, příchozivší teprve s povolením svobodného podnikáním každému filutovi v zemi, bez další jeho nutnosti jakkoli vykazovat nabytou důvěru či vlastní čest a důstojnost, například lustrací a následnou veřejnou prezentací zásluh, rodu a jeho prospěšnosti minulé i přítomné společnosti. Do té doby byly známy a za vrchol odklonu považovány pouze Hudíniho kousky typu starožitné předměty ze zámků a zámečků, včetně paroží.

mosoj

Víš co to bylo rozkrádání socialistického vlastnictví a jaké za to byly tresty?

ElonMusk

Vůbec ne, jak Vás prosímvás mohlo napadnout, že by naše krásná socialistická vláda, která nikoho nezabila a žádným rolníkům statky neukradla, někam odkláněla peníze?!
Abychom si ještě nemuseli udělat procházku na Bartolomějskou, soudruhu.

Kryšpín

Elen Musk já měl v úvahu jenom M. Jakeše i když byl součástí represivního spolku komunistů. A jinak když nahlédnu do historie část čecháčků kradla za tatíčka Masaryka, kradla za skopčáků, kradla po roce 1945 po Sude´tácích, kradla po roce 1948, kradla v době normalizace no a po Velkém hedvábném sametu se odkloňovalo na výrobu milionářů. Rovněž řada z nich zahodila rudou knížku a začala budovat kapitalismus s lidskou tváří a blábolit o demokratickém právním státě, že jsou si lidé rovni v důstojnosti i právech.

anonym

mosoj: Je až s podivem, kolik komunistických bijců je dnes bohatými kapitalisty. Komunismus ano, ale s kapitalistickými penězi.