Milan97

Jakým způsobem nejlépe odhlučnit podlahu, aby to nestálo majlant (město by úpravu povolilo, ale na vlastní náklady)?

Dobrý den,
před nedávnem jsem se nastěhoval do městského bytu. Je to činžák (bývalé drážní byty), podlahy v pokojích jsou původní, styl škvára mezi trámy, na tom položená prkna a na nich koberec. Tudíž odhlučnění nula nula prd. Soused pode mnou už si párkrát stěžoval, protože mám dvě poměrně živý kočky, takže to jde docela dost slyšet, takže jsem dospěl do fáze, kdy mám pocit, že ruším už jenom samotnou chůzí. Předtím jsem bydlel v paneláku, kde to rozhodně tak hlučný nebylo. Moje otázka tedy zní: Jakým způsobem nejlépe odhlučnit podlahu, aby to zároveň nestálo majlant (město by úpravu povolilo, ale na vlastní náklady)?

Nejlepší odpověď
anonym

Asi bych zkusila tuhle pěnovou izolaci, ale budete pak muset šmiknout i do dveří
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_1y2yBDXEn4

Další odpovědi
Kepler

Tak přesně stejný problém jsem měl i já. Soused psychopat tak vyšiloval, že jsem se radši odstěhoval. Dříve se tak prostě stavělo a dodatečné řešení rozhodně nebude levné, počti si: http://www.no­itami.cz/odhluc­neni/odhlucne­ni-podlahy/

aliendrone

No, to záleží na tom, jak důkladně to chceš provést včetně nákladů. Pro mě za mě si dej pod koberec Miralon, to zmákneš rychle a sám, navíc skoro zadarmo. ;) :D :D

NEBO

Vytrhej podlahu, vyhoď škváru, vysypej to Liaporem (můžeš to vylepšit přidáním mezivrsty např. extruďáku), první záklop, Miralon, druhý záklop, Miralon a navrch „plovku“. TAKÉ řešení. :D :D :D

autacek

Kup si bačkory s měkčenou podrážkou a kočkám zastříhni drápky.

Nepíšeš totiž co přesně způsobuje hluk. Jinak existuje něco jako kročejová izolace, případně tam narvi tvrzený polystyren a na to záklop z OSB desek. Ovšem jestli to nakonec pomůže… kdo ví.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

klapalfr

Záleží, jak moc se ti to chce řešit. Jestli se k tomu město staví zamítavě, poslal bych souseda pryč. Teda samozřejmě pokud je to v rámci možností a neděláš kravál ve dvě ráno. Levná možnost je dát pod koberec mirelon nebo podobnou kročejovou izolaci. Sice to něco stojí, ale máš to za odpoledne hotový i s cestou do Baumaxu. Pokud to chceš řešit za větší peníze a nějak komplexně (asi bych neřešil, jestli město nechce), tak si kup u https://www.uvex-safety.cz/cs/ nový montérky, vytrhej podlahu, odizoluj extruďákem, na to dej OSBčko, polystyren, mirelon a plovoučku/vinyl podle toho, na co budeš mít zrovna chuť . 😉