Asia.

Odepsat manžela lze?

Manžel za lonský rok vydělal pouze 65000.=slyšela jsem že si ho můžu odepsat z daní mám větší příjem.Ale lze to i přesto že já odvádím nulovou dan?Dítě si odepisuji také já a jde to.Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
anonym

Odepsat manžela určitě nelze, ale můžete si na něj uplatit odpočet z daně z příjmu ve výši 24.840,– Kč v případě, že nedosáhl za rok 2011 příjmu 68.000,– Kč. Je jedno, že jste i bez tohoto odpočtu s placením daně na nule. Každopádně by měl být uveden ve Vašem daňovém přiznání. Dítě z daní neodepisujete, na dítě si vykazujete tzv. daňový bonus. To znamená, že pokud nemáte žádnou daň, tak na 1 dítě Vám finanční úřad vyplatí částku 11.604,– Kč. Neopomeňte pro ten účel vyplnit žádost o vrácení daně na 4. straně formuláře Přiznání k dani z příjmu. Bez vyplnění a Vašeho podpisu finanční úřad peníze nepošle.

Další odpovědi
venkovan

Uf – až mne zamrazilo „Odepsat manžela …“, a ještě se na to ptát na internetu