JežíšKristus

Od kterého století je používána svastika?

Použití svastiky v textech a v umění.
Foto: Svastika na budově v Soulu, Jižní Korea. Zdroj: https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/2/25/Swas­tika-seoel_%28xndr%2­9.jpg/1280px-Swastika-seoel_%28xndr%2­9.jpg

Nejlepší odpověď
zjentek

Svastika je vděčné téma. Jeho neústálé opakování by lidem mohlo pomoci nespojovat si (dnes již prakticky nesmyslně) pravotočivou svastiku s Adolfem H. (když toho nejsou nevím proč schopni ve školách).

(Jinak nevím, ale brzy přichvátá Elkon s odpovědí: „tři sekundy hledání“ + link!)

Další odpovědi
marci1

Svastika je používána již od dob neolitu nebo také mladší doby kamenné v pravěkém období (zhruba 8 000 až 5 000 let před naším letopočtem). 🙂

JežíšKristus

Zjentek: Děkuji za odpověď. Máte pravdu, lidé si nesmyslně spojují svastiku s nacismem. A to ji nacisté používali/používají jen pár let. Jiná společenství ji používají po staletí!