Petra99

Od kolika měsíců se mnou může běhat pes?

Chtěla bych se zeptat, odkdy se mnou může běhat moje Border kolie? Je jí totiž teprve 9 týdnů. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
anonym

Zatěžovat štěněčí organizmus v době vývoje a růstu bych nedoporučovala.
Může to mít trvalé následky na postoji končetin i jiné. Štěně by se mělo pohybovat podle vlastní momentální potřeby,nálady a kondice. Také je třeba přihlédnout k aktuálnímu počasí.
U tak temperamentního plemene jako je BK nemusí nikdo odhadnout dobře hranici únavy. Osobně bych volila pouze častější, ale kratší vycházky
se štěnětem navolno, s možností odpočinku mezi nimi. Po vycházce nakrmit, nechat odpočinout, v klidu nechat prospat a jak se štěně probudí, opět jít
na procházku.
Předpokládám, že máš prázdniny, štěně se stejně musí často krmit a venčit, tak se mu věnuj, ale nehoň ho!

Další odpovědi
zusp

Je otázka, jakou rychlostí a jakou vzdálenost. Za dva týdny s ní dej třeba pomaleji kilometr a postupně polehounku přidávej.
Jinak aktuálně je dost teplo a psi mají velmi špatnou termoregulaci, takže běhat buď před sedmou a nebo po deváté…
Jinak klasický běh na mnoho kilometrů se doporučuje až po roce, ale sama musíš sledovat, jak je na tom tvůj pes, když bude moc udýchaný, dej mu pauzu.

Coliffe

V tak malém věku určitě ještě ne. Zkus to tak možná na pěti měsících, záleží jak je zdatná