Kelly215

Dobrý den můžu se zeptat od kolika měsíců může pes plavat ve vodě a jak ho naučit aby se nebál vody

Doplňuji:
Doplnuji jedná se o stene Australského ovčáka

Nejlepší odpověď
beer

Zhruba kolem půl roku, až roku. Já měl psy, kteří vodu měli rádi – stačilo hodit klacek do vody a pséko tam bylo natenšup ))

Více zde: http://www.ha­fici.cz/clanky/psi-hry-a-sporty-10/jak-naucit-psa-plavat-3353/
Doplňuji:
Australští ovčáci mají vodu rádi, takže neváhej a klidně jej zkoušej na vodu už v půl roce života – problémy bych neočekával. Něco jsem ti našel:
http://australsky-ovcak.hafici.cz/

Další odpovědi
Děda Louda

Na plavací otázky je tady expert jedině Michal. Obrať se naň.

badisko

Nektery pes se nenauci vubec teda ne ze by to neumel kdyz snim hodis do vody tak se s nejvetsi pravdepodobnosti neutopi… ale proste nemusi mit rad vodu..tedy ze by se rad koupal ..plaval…ale zaroven mu nemusi ani v nejmensim vadit dest v desti si bude behat a dovadet ..nekteri psi treba do vody pujdou …ale jen tam kde staci dosahnout nadno dal ani o pid …muse to byt i tim ze ma problem s klouby napr u starsich artroza ..nebo displazie a dalsich onemocnenich ale nemusi to tak byt vzdy…takze pokud se chce stene dostat do rybnika tak bych ho nechal …neco jineho je koupani ne vane pozor na sampony ..odstrani ochranou vrstvu a to neni dobre v zadnem pripade ..pokud je spinavy jen voda postaci a pozor na usi ..a jak ho to naucit ?..pokud nema rad vodu tak ho nenutit..!!!…ne­zapominej ze kazdy pes je osobnost …tak to zase nelamej pres koleno ..a bud plavat bude nebo nee …tim ze ho ktomu hudes mutit a nespravne ho vest si muzes zadelat na problemy…

briketka10

záleží na plemeni, některý pes
se naučí plavat rychle jiný později

osamělývlk

Velmi zajímavá otázka. Myslím, že když se pes vody vyloženě bojí, nedá se to možná odnaučit nikdy. Mně se to teda nepovedlo, ať jsem se snažila sebevíc. ☹