Scratchy07

Od kolika let lze uzavřít dohodu o pracovní činnosti?

Nejlepší odpověď
ivzez

Drap neodpovídá úplně správně.

Pracovně právní vztah (tedy i DPČ) lze uzavřít po dovršení 15 let a po splnění
(skončení) povinné školní docházky (obě podmínky musí být splněny zároveň).

Umělecká činnost dítěte s přivolením úřadu práce je možná
i dříve, ale pravděpodobně nikoliv na základě DPČ.

Další odpovědi
Drap

Nevím co znamená od kolik? Pokud to má být od kolika let, tak je odpověď jednoduchá. Od 18 let, v jistých případech a za jistých podmínek i od 16. Vyjímkou mohou být dohody v umělecké sféře.