Minjun

Od jaké částky musím danit a potřebuji mít živnostenské oprávnění?

Zdravím,
jsem neprofesionální grafik a měl bych zájem nabízet svoje služby online (zřejmě na platformě Fiverr). Musím k tomu mít živnostenské oprávnění? A od jaké částky musím danit?

Předem děkuji za všechny odpovědi :)
Pěkný den.

Nejlepší odpověď
Hlada

Když budeš práci nabízet ve smyslu §2 živn. zák., budeš muset mít živnostenské oprávnění.
Když půjde o příležitostný příjem ve smyslu §10/3a zák. o daních z příjmů, tak je takový příjem osvobozený od daně z příjmů do 30 000 Kč.
Základní sleva na poplatníka je pro letošní rok 27 840 Kč. Do příjmu 185 600 Kč se tedy daň neplatí.

Další odpovědi
Drap

Neni určena minimální částka. Na vše, co se dělá pro zisk by měl být živnostenský list.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.