RissaCZ

Musím odvádět daně z klikaček?

Potřebuju pomoc nevyznám se v tom. Jestliže užívám klikačku (NeoBux) a budu si na ní vydělávat dejte tomu 10k měsíčně musím platit nějaké daně nebo už si je odvádí NeoBux když mi dává peníze?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. takový příjem musíš danit nad 20.000,– Kč /rok
  2. velmi pravděpodobně si budeš musert pořídit živnosťák (soustavná činost)
  3. zapomeň na „10k měsíčně“ – pokud tím nemyslíš ´10 kaček´…

😉

Další odpovědi
McArthur

Jak píše gecco, platit daně budeš muset.

Pokud to bude soustavná činnost, tj. budeš ji provádět opakovaně za účelem zisku, potom budeš platit daně z jakékoliv částky. A zařiď si živnostenské oprávnění. Protože NeoBux není českou společností, zařiď si i registraci DPH a z každé koruny zaplať ještě 21 % na dani z přidané hodnoty (jedná se o vývoz služeb). Výhodou toho ale je, že počítač, na kterém budeš usilovně klikat na reklamu, si můžeš odečíst z daní, tj. ze zisku, který budeš mít klikáním. Doporučuji ale podívat se po nějakém výdělečnějším povolání.

Drap

Nemusíš platit daně. Nepočítej však s tak velkým výdělkem