Avatar uživatele
Pokročilý

Očkování dětí

Jaký máte názor na očkování lidí? Už jsem od mnoha lidí slyšel že kdyby to nebylo povinné nenechali by je očkovat. Co vy na to??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Já osobně nemám úplně vyhraněný názor. Tvrzení, že očkování vůbec nechrání (obecně) a jen škodí, považuji za krátkozraký a nesmyslný. Příkladem je hexavakcína, která patří mezi povinné a je to první vakcína, kterou dítě dostane. Ta má pomoci tělu, vytvořit si protilátky proti několika nemocem, které v minulosti patřily mezi smrtelné! Stačí nahlédnout do nějaké staré matriky do knihy zemřelých. Bude-li tam zápis o úmrtí dítěte nad 6 měsíců, v 99procentech případů je příčinou některá z nemocí, proti které je práve hexavakcína. Je pravda, že většina z nich hodně souviela s hygienou, ale zároveň se mohou přenášet i kapénkově takže samotná hygiena jako ochrana třeba proti černému kašli nestačí.
Také je pravda, že dnes je lékařtví na výrazně vyšší úrovni a máme třeba antibiotika - nicméně mnozí odpůrci očkování odmítají i léčbu antibiotiky, a skutečnost, že se nemoci dnes nevyskytují, neznamená, že dané viry a bakterie neexistují. Takže tím, že sebe nebo své děti nenechám očkovat, je svým způsobem stále vytavuji riziku smrtelné nebo alespoň komplikované nemoci.

Na druhou stranu, vakcíny, asi jako každé "léčivo" může vyvolávat nežádocí vedlejší účinky. Většinou jde o banální problémy, jako slabá horečka, vyrážka, podráždění apod. ,ale může vyvolat opravdu vážné komplikace. Nevím, jak je to např. s astmatem, autismem a jinými, které někteří odpůrci vakcínám připisují, ale sama jsem se setkala s případem, kdy dítě na následky nežádoucích účinků zemřelo. Nebyla to ale hexavakcína, ta je paradoxně snášená relativně dobře, jednalo se o MMR vakcínu. Takže, naopak, pokud sebe nebo děti očkovat nechám, svým způsobem riskuji také.

Určitě, kdyby bylo po mém, zavedla bych očkování nikoliv povinné ale doporučené. Rodiče by si samy měli zvolit, které riziko považují za větší.

Některé vakcíny ovšem považuji za úplně zbytečné - třeba právě tu proti chřípce.
Doplňuji:
Pro Jsemtady: Syndrom náhlého úmrtí nelze s očkováním vůbec, dokonce si v odpovědi mírně protiřečíte. K syndromu náhlého úmrtí může dojít během několika málo dnů i týdnů po narození (tj. ještě před prvním očkováním) nejdéle do 6ti měsíců věku (někde se uvádí do 1 roka). Nad 1 rok to už není SIDS. Co se týče případného úmrtí na následky očkování, obvykle se nejedná o příliš náhlé, jedná se o celkovou reakci těla. Nicméně ani to není tak časté, byť možná v dnešní době o výrazně častější než možnost onemocnění třeba záškrtem.
Berme v úvahu, že v dnešní době tu stojí proti sobě ta lobby dvě, aneb kdo myslíte, že na tom vydělá, pokud dostatečně velký počet lidé odmítne očkování a teoreticky se ve větší míře vyskytnou dané choroby? Kdo myslíte, že vyrábí antibiotika? ;) Takže je to opravdu o tom zvolit si "menší zlo".


Avatar uživatele
Registrovaný

Ono očkování je k ničemu známá se jednou nechala očkovat proti chřipce a stejně jí dostala


Avatar uživatele

Jak proti čemu, nejde takhle jednoduše paušalizovat. Ale je fakt, že mnohá očkování považuju za zbytečná (až škodlivá).
Taky mne ani nenapadne nechat se očkovat proti chřipce.
;-)


Avatar uživatele
Pokročilý

Bojím se očkování. Ale je to dobrá věc. Očkováním se léčí např. nějaké nemoci, které se jinak nevyléčí.


Avatar uživatele
Bronzový

http://www.youtube.com/…

Děti ještě nemají vyvinutý imunitní systém. A proto se očkování musí několikrát opakovat a případné vedlejší účinky se projeví až po jednom roce dítěte. S tím je spojen syndrom náhlého úmrtí apod. Poslední dobou se na netu objevují další a další zprávy o vedlejších účincích. Neexistuje žádná studie potvrzující účinek očkování. Farmaceutické firmy se na tom ale dobře napakují. Aby vakcína fungovala, tak se tam přidává rtuť, hliník a formaldehyd .. rakovinotvorné látky způsobující např. autismus a rakovinu. Občas se někde objeví skandál, např. v rakousku byla proti chřipce proočkována celá populace a stejně tam přišla epidemie chřipky atp. Navíc se se spoustou nemocí dnes už opravdu nesetkáte, nemoci co vymizely byly běžně spojené se špatnou vodou a špínou. Každej člověk na očkování reaguje jinak.
Doplňuji:
http://www.youtube.com/…


Avatar uživatele
Registrovaný

Odpověď je jednodušší, než se může zdát. Očkování je jednoznačně největší úspěch moderní medicíny. Žádný jiný lékařský postup nevedl k takovému omezení smrtelných nemocí, vedoucí téměř k eradikaci - vymýcení. Většina textů na internetu jsou šílené neodborné bláboly - velmi "populární" téma. Chcete-li informace skutečně odborné pak nejlépe zde: http://www.cdc.gov/…

Zdroj: http://www.cdc.gov/vaccines/

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Ivanka99

Vhttp://dr.frej.cz/… - přečtěte si jeden z mnoha článků a najděte si odpověď

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 634
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.