Meggie2

Je pravda, že astma může být pro děti smrtelné?

Nejlepší odpověď
Edison

Ano. A myslím, že ne jen pro děti.

Doplnění: Astma je chronická choroba. Astmatický záchvat bez rychlé reakce smrtelný být může – zadušením.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Astma

Další odpovědi
Ametyst

Pokud je astma chronická choroba, jak píše Edison, kde je problém, ze se akutní stav nechal přerůst do chronického? Špatná nebo pozdní diagnóza, neposlušnost pacienta, hýčkání nemoci, aby trvala, spatny psychicky stav… kde je chyba?

da ny

Silný astmatický záchvat bez pomoci („dýchátko“ i papírový sáček) může být
smrtelný pro každého.
Když se člověk zajímá a dělá to, co je možné změnit (životospráva, psychika), astmatu se smadno zbaví.....

Edison

Ametyst, nakoukla jsi aspoň do toho linku? Přijde mi, že ne…