Klárka K

Obsahuje DDR3 SDRAM pro stolní počítače Registered moduly a SPD čip?

Vím,že je to jinak jak pro servery a pro stolní počítače. ECC což je ten třetí, který patří do provedení pamětí, ten u stolních běžně nebývá. Ale tyhle dva jsem dohledat nedokázala.

Odpovědi
cochee

Ne, registered RAM se stejně jako ECC RAM (ale jde samozřejmě o jinou technologii) používá jen v serverových řešeních. Registered a unregistered RAM moduly jsou vzájemně nezaměnitelné (a tedy i motherboardy musí být k tomu uzpůsobeny). Registered RAM jsou dražší než unregistered. Běžné RAMky do stolních PC jsou unregistered. V podstatě synonymum k „registered/un­registered“ je „buffered/unbuf­fered.“ Moduly DDR3 také zapadají do tohoto schématu.

SPD chip na RAMce být může a nemusí, lze snadno zjistit pohledem. Je menší než čipy obsahující paměť a je na destičce jen jeden.