Rejkjavik

Oblečení pro herce

Dobrý večer, myslíte si, že herci např. ze seriálu Walking Dead nosí svoje vlastní oblečení nebo jim je udělá filmová návrhářka.

Nejlepší odpověď
Drap

U každého filmu je někdo kdo má na starosti oblékání. Ve svém oděvu herci hrají jen vyjímečně.

Další odpovědi
led

Výber kostýmov robí kostýmový návrhár/ka, nejde len o kostým a materiál, ako taký, aby sa v ňom herci cítili dostačne pohodlne, ale i o to, aby na zázname nezanikli jeho farby, strih, alebo naopak, aby nepotlačili, alebo zvýraznil to dôležité čo je potrebné, silueta herca/herečky, tvár, maska. Ak by si herci nosili vlastné, mohlo by sa stať, že by sa nezladili. Navrhovanie kostýmov do filmu je umenie, ktoré sa musi zladiť s maskou, optickými schopnosťami kamery, dejom, priestorom a dobou, v ktorej sa dej odohráva.
Už dávno skončili doby, keď herci hrali vo vlastných kostýmoch (začiatky filmu).